Alt Bölüm Kontrolleri

Araç alt bölümü testi, yapılması gereken testlerden biridir. Burada alt bölümde yer alan çeşitli kısımlar arasında kontroller yapılır.

Araç alt bölümü testi, yapılması gereken testlerden biridir. Burada alt bölümde yer alan çeşitli kısımlar arasında kontroller yapılır. Rot başı bunlardan biridir. Sürüş esnasında direksiyonda boşluk olduğunu fark edebilirsiniz. bunun sebeplerinden biri rot başlarında gevşeme ve aşınma iken, diğer ise direksiyon dişli kutusunda oluşan arızadır. Dişli bölümünün sıklıkla kontrol edilmesi gerekir ki, bu konuda herhangi bir problem yaşanmasın. Burada yer alan yağ sıklıkla kontrol edilip değiştirilmelidir. Olası kazaların önüne böylece geçilmiş olunur.

Rot başlarında meydana gelen boşluklar, gevşemeler, ciddi kazaların oluşmasına neden olabilir. Aynı zamanda sürüş sırasında lastikler iç ve dıştan aşınabilir. Eğer direksiyonda titremeler yoluyla meydana gelen sarsılmalar varsa, bu durum ön lastiklerin balans ayarından kaynaklanan bir sorun olarak karşımıza çıkabilir. Yani böyle bir sorunla karşılaşır karşılaşmaz, ön lastik balansına bakılmalıdır. Eğer direksiyonun dönmesi konusunda normalden daha sert bir durum varsa, bu da lastik hava basıncının normalin altında olmasından kaynaklanır.

ANLAŞMALI KURUMLAR

0 552 697 35 06

info@esenyurtotoeksper.com

Merkez Mahallesi Yıldırım Beyazıt Cad. No 270/A Bahçelievler İstanbul